fabryka mebli  – poznaj nas

Już ponad 70 lat tworzymy drewniane meble do Waszych domów.

Nasza fabryka przeszła przez ten czas szereg transformacji. Dziś jest nowoczesnym przedsiębiorstwem, korzystającym z imponującego parku maszynowego, nowych technologii produkcyjnych, a przede wszystkim z doświadczenia i umiejętności ekspertów – od projektantów, designerów, technologów drewna po zespoły techniczne i produkcyjne.

Na prawie 10000 m2 projektujemy meble, planujemy procesy produkcyjne, tworzymy wzory, montujemy poszczególne bryły kolekcji, pakujemy, a co najważniejsze sprawdzamy i następnie kierujemy gotowe meble do wysyłki.

Tworzymy meble do salonu i jadalni, łóżka, szafy i komody do sypialni, biurka i pokoje dziecięce dla czołowych odbiorców europejskich. Stawiamy na wymagających odbiorców, którzy cenią sobie solidną konstrukcję, szlachetny materiał i nowoczesny design.

Tradycje naszej fabryki mebli sięgają roku 1951. Pod nazwą Pol-Leim-Holz produkujemy dla Was meble od 1990 r. Przez pierwsze 3 lata eksportowaliśmy wyłącznie do Niemiec. W kolejnych latach rozszerzyliśmy sprzedaż na rynki zachodnie. Dotarliśmy do Szwajcarii, Danii i Francji, a także do krajów skandynawskich. Wyspecjalizowaliśmy w meblach do sypialni i jadalni oraz w pokojach dziecięcych.

Zatrudniamy dziś ponad 70 pracowników, którzy pracują w nowoczesnym parku maszynowym. Dysponujemy pracownią projektową i nowoczesną strukturą, która umożliwia działanie na najwyższym poziomie. Nasze meble wyróżnia ciekawa forma i wysoka jakość.

Meble firmowane znakiem PLH są wyrobami z naturalnego, litego drewna. Stosujemy ekologiczne, przyjazne środowisku oleje, woski i lakiery. Dużą wagę, obok jakości i ekologii przywiązujemy do ergonomii i funkcjonalności.