+48 65 529 29 30 plh@plh.com.pl

Produkcja

Naturalne surowce

Wykorzystując w produkcji mebli zarówno drewno (buk, dąb, sosna) jak i płyty MDF kładziemy duży nacisk na właściwą selekcję dostarczanych komponentów i materiałów. Stosowane powłoki wykańczające takie jak oleje, woski czy wodne lakiery są przyjazne dla środowiska i w pełni gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki temu finalny produkt np. w postaci mebli z litego drewna poza walorami estetycznymi i jakościowymi pozostaje zawsze w zgodzie z naturą.

Niepowtarzalny design

Podążając za najnowszymi trendami światowego designu tworzymy meble drewniane, które pod markami znanych i cenionych firm, trafiają do wymagających klientów, dla których ergonomia, funkcjonalność i jakość są priorytetem. Posiadając własne biuro projektowe, bogate zaplecze techniczne a przede wszystkim olbrzymie doświadczenie produkcyjne, zawsze szukamy najlepszych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo użytkowania i podkreślających indywidualny styl wyrobu.

Park maszynowy

Bogato rozwinięty park maszynowy pozwala tworzyć nam meble drewniane zaawansowane pod względem technicznym i technologicznym. Przykładem mogą być najnowszej generacji sterowane numerycznie centra obróbcze, zwiększające wydajność pracy i minimalizujące możliwość powstania błędu na każdym z etapów produkcji.

Zaawansowane technologie

Stosowana w PLH najnowsza technologia wykańczania powierzchni lakierami wodnymi utwardzanymi promieniami UV, zwiększa trwałość, wytrzymałość na zarysowania, pęknięcia czy uszkodzenia mechaniczne, pozostawiając otaczające nas środowisko w swojej pierwotnej, nienaruszonej formie.

Wysoka jakość

Działając według europejskich standardów, sprawdzonych systemów jakości, każdy z etapów produkcji, począwszy od doboru surowca poprzez obróbkę i pakowanie, podlega pieczołowitej kontroli. Zdajemy sobie sprawę jak wiele zależy od rodzaju i jakości zastosowanych materiałów, dlatego wykorzystujemy tylko i wyłącznie certyfikowane i sprawdzone produkty. Daje to gwarancję trwałości mebli i bezpieczeństwa w użytkowaniu.

Płyta sosnowa

Firma Pol-Leim-Holz SA , świadczy również usługi w zakresie produkcji i sprzedaży płyt sosnowej klejonej z litej lameli. Współpracując z dostawcami IKEA doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest właściwy dobór i prawidłowa obróbka surowca , z którego wykonany jest mebel. Bazując na skandynawskiej tarcicy, dokładamy wszelkich starań by w oparciu o bogate doświadczenie i technologię klejenia tworzyć płyty, estetyczne w wyglądzie i charakteryzujące się dużą odpornością na wypaczenia.

Zalety mebli z litego drewna
Meble drewniane to klasa sama w sobie. Cieszą się popularnością wśród odbiorców na całym świecie z uwagi na swoje niezaprzeczalne walory estetyczne i jakościowe. Za co tak lubimy meble wykonane z różnych gatunków drewna?

Natura
Z pewnością bardzo istotną rolę pełni fakt, że drewno to materiał całkowicie naturalny. Wybierając meble z litego drewna, można część natury przenieść do własnego domu i korzystać z jej dobrodziejstw. Jest to niewątpliwie ważny atut dla wszystkich, którzy cenią ekologiczne produkty i bliski kontakt z naturą. Antystatyczny charakter drewna powoduje, że nie przyciąga ono kurzu. Jeśli do impregnacji surowca zastosuje się naturalne powłoki, meble nie będą wydzielały toksycznych substancji i sprawdzą się szczególnie w aranżacji pomieszczeń dla alergików.

Meble drewniane mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzięki udowodnionym właściwościom higroskopijnym drewno reguluje poziom wilgotności we wnętrzach, tworząc mikroklimat przyjazny człowiekowi. Meble wykonane z drewna są przyjemne w dotyku i nadają pomieszczeniom cechy przytulności.

Solidność i trwałość
Stoły, krzesła, witryny, łóżka i inne meble z litego drewna charakteryzują się dużą wytrzymałością. Jeśli zastosujemy do ich produkcji drewno wysokiej jakości – właściwie sezonowane, poddane profesjonalnej obróbce oraz odpowiednio zabezpieczone, otrzymamy produkt odporny na ścieranie czy działanie promieni UV, któremu nie straszny jest upływ czasu. Drewno starzeje się w szlachetny sposób, a ewentualnych drobnych rys czy odkształceń można łatwo się pozbyć poprzez zeszlifowanie wierzchniej warstwy. Meble z litego drewna poddane zabiegom renowacyjnym wyglądają jak nowe.

Niepowtarzalność
Do niepodważalnych atutów mebli drewnianych należy ich unikatowość. Ponieważ nie ma w naturze dwóch identycznych drzew, każdy mebel wykonany z tego surowca jest jedyny w swoim rodzaju. Połączenie niepowtarzalnego materiału z kunsztowną obróbką daje wyjątkowy efekt.

Uniwersalność
Drewno to szlachetny i uniwersalny materiał, który sprawdzi się w przypadku mebli do kuchni, salonu, sypialni, pokoju dziecinnego lub młodzieżowego. Doskonale pasuje do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych, a także utrzymanych w stylu eleganckim, glamour, prowansalskim, shabby chic, skandynawskim czy eklektycznym. Świetnie łączy się też z innymi materiałami – np. szkłem, stalą itd. Będąc materiałem bardzo plastycznym, daje duże pole do popisu w tworzeniu ponadczasowych form.

Jako producent mebli drewnianych polecamy nasze meble z litego drewna!